בדיקות שנעשות במהלך הריון תאומים

מזל טוב. את בהריון. בוודאי עם ההתרגשות על הבשורה חשוב לך לדעת אילו בדיקות עלייך לעשות. במהלך כל הריון בישראל נעשות בדיקות רבות, אך במקרה של הריון תאומים יש לבצע בדיקות נוספות וכן להיות במעקב צמוד עוד יותר.

מספר העוברים בהיריון

הריון מרובה עוברים מתגלה לרוב כבר בשבועות הראשונים. במקרה ותהליך הכניסה להיריון כלל הפריות והתערבויות רפואיות, בוודאי ידוע לך שיש לך סיכוי גבוה יותר לתאומים, אבל גם בהריון טבעי לחלוטין יכול להיות יותר מעובר אחד. לרוב, אפשר לראות מה מספר העוברים עוד לפני שבוע עשירי של ההיריון ובוודאי כאשר מדובר בתאומים שאינם זהים (כלומר ישנם שני שקים של מי שפיר).

כיצד מספר העוברים משפיע על ההיריון שלך

מספר העוברים ישפיע כמובן על החיים שלך, אך לא רק. בשל סיבות שונות הריון תאומים נחשב להריון בסיכון וזאת על אף שהריונות רבים מסתיימים בהצלחה רבה. הסיבות לסיכון הן הגדילה שיכולה להיות שונה בין שני העוברים, הלידה שנוטה להיות בשבוע מוקדם ועוד. לכן, בהיריון זה מומלץ להיות קשובה לרופא המטפל ולבצע את הבדיקות הנדרשות במהלכו.

בדיקות במקרה של הריון תאומים

ממש כמו בהריון רגיל, גם במקרה של הריון עם תאומים יש לבצע בדיקות אולטרסאונד ובדיקות דם שונות לאם. עם זאת, במקרה של תאומים, ישנה המלצה גם לבצע בדיקת מי שפיר וניתן לבצע בדיקת DNA מוקדמת. בדיקה זו דורשת דגימת דם מהאמא, ההרה, ובה בודקים את המצב של העוברים. זוהי בדיקה בטוחה שמאפשרת בשלב מוקדם לעלות על מומים שונים, או להפך, לדעת שההיריון תקין.

הריון תקין עם תאומים

חשוב לדעת כי היום הריונות תאומים רבים הם הריונות תקינים לחלוטין וגם במקרה של לידה לפני התאריך המשוער (כפי שקורה במקרים רבים), הלידה תקינה והתינוקות בריאים ופעמים רבות אינם זקוקים לטיפול מיוחד. עם זאת תמיד כדאי לשמור על ההיריון ולערוך בדיקות על פי ההמלצות. כדי להרגיש בטוחה יותר, בעת הריון תאומים, באפשרותך לבצע גם בדיקות DNA דרך הדם שלך ללא כל סכנה לעוברים.