בחירת שם לתינוק

עדיין מתלבטים איזה שם מושלם לבחור לתינוק הבן או הבת? ההגעה לשם המתאים והמושלם של תינוקכם יכולה להיות דרך קשה ומייגעת לכן כאן תוכלו למצוא כמה רעיונות וטיפים שיעזרו לכם בבחירת השם הנכון, המתאים, הייחודי והמיוחד לבן או לבת שלכם. ובהצלחה… 

בחירת השם המושלם עבור התינוק שלך נחשב למשימה הקשה ביותר ואתגר עבורך. הבחירה צריכה להיות כפופה למספר קריטריונים לכן ההורים צריכים להתאמץ לרוב ולעבוד הרבה למציאת השם הייחודי והיפה שיתאים לתינוקם.

ברגע שאתם מחפשים שם לתינוק מתעוררות כמה בעיות שאתם עלולים להיתקל בהם בעת בחירת שמות טובים הבעיות הללו כמו :

לא מסכימים בינינו על השם – אם קשה לבחור לבד אז גם יהיה יותר קשה ביחד. ואם בכלל השם האהוב על אחד ההורים אינו מוצא חן בעיני האחר יכול לגרום להתנגדויות ואי קבלת השם כמו למשל שם של חבר שהאישה אינה מעדיפה ולא סובלת אז יהיה קשה לבחור בו. כדי למנוע התנגדויות כאלו או אחרות עליכם להכין רשימה של שמות מיוחדים של שניכם ולנסות למצוא את המתאים לשניכם ולא רק לאחד מביניכם.

הצעות של קרובים ומכירים – ברגע שמודיעה האישה שהיא בהריון מתחילים המקורבים למצוא לתינוק את השם שיקראו לו כשייוולד אז במקרה הזה לרשום את השמות האלו וכשהילד נולד ומתלבטת לבחור אחד השמות לחפש ברשימה של שמות שנתנו ואולי אחד באמת ימצא חן בעיננין ובעיני בן זוגך.

שם שאף אחד לא אוהב חוץ ממך ומבעלך- אם שניכם רואים שזהו השם אז חשוב לתת לו אותו כי זו תהיה השראה של שניכם והאחרים יתרגלו לשם הזה בעתיד.

כדי למנוע התנגדויות חשוב להודיע שאתם הולכים לקרוא בשם הזה ושלא יתחילו לחפש שמות- כי עד שיגיע התינוק יהיו כבר רגילים שזהו השם שלו.

אם השם הוא נפוץ מאד עדיף לבחור באחר! ישנם שמות שנחשבים לטרנד בתקופה שבה נולד התינוק לכן לנסות לבדוק אפשרויות אחרות כמו למשל השם טלי שאולי בכיתה יהיו שתי בחורות או יותר עם אותו שם ויצטרכו לקרוא להן בשם עם המשפחה ביחד כדי לזהות אותן.

שם של אבא או אמא- יש הרבה הורים שמעדיפים לקרוא לתינוקות שלהם על שמות הסבים שלהם וזה לדעתם מביא מזל לילדים.

ועוד…

לכל תקופה יש לה את השמות המיוחדים שלה והרבה אנשים עדיין מתגאים בשמות הישנים שניתנו להם וכל אחד מנסה למצוא את השם היפה מהתקופה שלו לתינוק שלו, אך ישנם הרבה אנשים אחרים שמעדיפים את השמות “המודרניים” ולא את השמות השגרתיים שניתנו להם לפני ולהוריהם.

הנה כמה טיפים לאלו שעדיין מתלבטים איזה שם לבחור לתינוק שלהם:

  •  לבחור את השם שלא יבלבל את הילד כשיגדל ולא יגרום לו להיות בסיטואציות של לעג וצחוק.
  • לבחור את השם המתאים והקל לקרוא לו, לא לחפש את השם הכי קשה, שהרבה לא יוכלו לקרוא לו בשם הנכון או לרשום את שמו בצורה לא נכונה . ואם החלטתם למצוא שם לועזי חשוב שיהיה קל וקליט.
  • תבחרו את השם המיוחד לילדכם – לא ללקרוא בשמות נפוצים אלא לנסות ולחשוב על התקופה שבה נולד, היום שנולד, השעה ולנסות לחפש שם שיתאים לתינוק וייחד אותו ואת הגעתו לעולם הזה, שיהיה שמח, אופטימי ויפה.
  • לרשום לכם שמות ששמעתם ומצאו חן בעיניכם, שמות שחשבתם עליהם, שמות של מפורסמים ואהובים, של שחקנים וחכמים וכו… ובסוף לנסות להגיע להסכם ביניכם אודות השם ששניכם מחליטים שהוא מתאים ויפה מכל הבחינות.

עדיין מתלבטים איזה שם מושלם לבחור לתינוק הבן או הבת? ההגעה לשם המתאים והמושלם של תינוקכם יכולה להיות דרך קשה ומייגעת לכן כאן תוכלו למצוא כמה רעיונות וטיפים שיעזרו לכם בבחירת השם הנכון, המתאים, הייחודי והמיוחד לבן או לבת שלכם. ובהצלחה…