הכנות לקראת לידה

הנה כמעט ומגיע הזמן שבו בא לעולם יורש העצר של כל אמא ואבא, השעה מתקתקת וחייבים להכין הכל לפני שיגיע כך שימצא שהכל כבר מוכן ומחכה לו. לרוב מועד הלידה אינו ידוע ואי אפשר לנחש מתי לכן כל אישה שמגיעה לתחילת החודש השביעי בהריון מתחילה להכין את עצמה ללדת ולהביא את מה שצריך לתינוק על מנת שהכל יהיה מוכן ולא תצטרך לחפש אחרי שהיא תלד כי אז לצאת איתו לא יהיה אפשרי וכל אמא מעדיפה להכין את הכל מראש בקפדנות, אהבה ובלי למהר.

לקראת לידהמהרגע שהאישה יודעת שהיא בהריון, היא מתחילה לחלום ולחפש מוצרי תינוקות, אך רוב הנשים מעדיפות לחכות אחרי החודש השביעי כך שהיא תהיה וודאית שהכל בסדר והילד מהיום הזה אפשרי שייוולד בכל דקה. מהחודש הזה מתחילים להכין את הדברים כמו בגדים, חיתולים, אמבטיה לתינוק, מצעים, מגבות מיוחדות, ביגוד תחתון וגופיות במיוחד לתינוק, דברי מזון ומוצרי חלב כתחליף להנקה במקרה ולא תצליח להניק את הילד, עגלת תינוק שתהיה מיוחדת, צעצועים מיוחדים המתאימים לגיל הצעיר ביותר, דברי הנקה לאישה כמו חזיות מיוחדות, פדיות, פטמות סיליקון לשאיבת החלב אם במידה והאישה לא יכולה להניק בימים הראשונים, ועוד…

לפני ההגעה ליום המיוחל הזה חשוב שהאישה תכין את כל מה שאפשר מסידורים שייעשו במידה והיא תלד במפתיע ז”א להודיע למקום העבודה, להכין מראש את הבית, הילדים ואם יש קטנים למצוא ולוודא מי ישמור עליהם ביום הזה, ועוד.

הכנת דברי התינוק לפני הלידה לפי אמונות בעדות שונות אינו מומלץ אך עם התקדמות הרפואה והטכנולוגיה כבר אפשר לדעת אם חס וחלילה ישנה בעיה מסויימת עם התינוק או לא וכמובן מהו מינו של התינוק. לפני הרבה זמן לא היה אפשר לדעת הרבה דברים אודות התינוק שייוולד לכן היו מעדיפים לחכות עד שהוא נולד ואז האישה מבקשת מבעלה לקנות את הדברים שראו ביחד לפני הלידה כך שגם לא היו יודעים אם התינוק יהיה בריא או עם מומי לידה כך שעד שלא יהיו מרוצים והכל נראה טוב לא יכלו לקנות וזה עבר מגיל לגיל עד שישנן נשים רבות שלא קונות אפילו חולצה או גופיה עד שהוא נולד קונים לו הכל אבל למה?

חשוב להכין הכל לפני הלידה כך שתהיי מוכנה מראש ותוכלי לבחור את הדברים באיכות טובה, ביעילות ושתהיה מתאימה לצרכי התינוק אם זה מבחינת הביגוד, המצעים, המיטה והשידה, הצעצועים שתבחרי אותם בהקפדה ובהתייעצות עם מומחים שיסייעו לו מבחינה התפתחותית, שכלית ומוטורית ולא לחכות שאחרים יביאו לך. דבר נוסף הוא להתחיל ולקנות הכל לאט לאט שבכל חודש תנסו לקנות כמה דברים ולא להשאיר הכל לדקה האחרונה ככה לא יהיה עליכם לבזבז המון כסף באותו זמן לכן עדיף לחלק את הדברים לכמה חודשים.

בחודשים האחרונים של ההריון האישה עוברת כמה בדיקות והדרכות לגבי הלידה, הטיפול בתינוק, הסביבה של התינוק, האווירה המתאימה, ייעוצים והכנות רבות כך שעם הגיעה לחדר היולדות היא כבר תהיה מוכנה ומודעת למה שהולך להיות, ישנן נשים שמלכתחילה יודעות שהן תעבורנה ניתוח קיסרי וזה לפי החלטת הרופא המטפל.

אחרי שהאישה יולדת ובעת הימצאותה בבית החולים מקבלת יעוץ מאחיות מוסמכות לגבי מה שהיא צריכה לטיפול בתינוק וכמובן מלווה אותה אחות של טיפת חלב השייכת ללשכת הבריאות שאליה משוייכת האישה בהריון על מנת ללוות אותה בימים הראשונים בבית עם התינוק החדש, בודקת את החדר, איך הוא מסודר, מה כדאי ומה לא, איך אפשר לשפר הכל על מנת שהילד יקבל את הטיפול בצורה תקינה ובריאה וכמובן גם האמא שמקבלת עצות לגבי איך לעבור את התקופה הזו ע”י בדיקות שחייבת לעבור היא ותינוקה, חיסונים לילד וכו’…

ההכנות אם הם לפני הלידה או אחריה תמיד מרגשים אך החשוב מכל לא לוותר על איכות הדברים על מנת לספק לתינוק ולאישה את הנוחיות, הבריאות ואיכות החיים הנחוצים לשניהם בתקופה הזו.

כל אישה אחרי הלידה חייבת לזכור שהגוף שלה איבד הרבה נוזלים בעת הלידה וכדי שהיא תשמור על בריאותה חייבת לשמור על תפריט אוכל מאוזן שיכיל את כל המרכיבים החיוניים לה ולתינוקה במידה והיא מניקה אותו.

כמו כן חשוב מאד להכין מראש כסא בטיחות מותאם לרכב בכדי שכבר את הדרך מבית החולים הביתה תעשו בצורה בטוחה ואחראית לשלום התינוק שלכם.

לאחר הלידה נהוג לבקר מיד את היולדת ולהרעיף אהבה, לעתים אהבה זו חונקת ואפשר להסתפק במשלוח פרחים או עיצוב בלונים נחמד שיביעו את  דאגתכם