התאמת שמות על פי הנומרולוגיה

רבים מקרב הציבור מאמינים בבחירה נכונה של שם לתינוק מתוך התאמה לשיטה הנומרולוגית. שיטה זו מתבססת על מספר גורמים שמשפיעים על בחירת השם, ובתוך כך מובילים ומסייעים לאדם לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בו.

 

מהי נומרולוגיה

יש הטוענים כי מקורות תורת הנומרולוגיה נעוצים עוד במאה השישית לפני הספירה, במתמטיקאי פיתגורס שהאמין כי לכל דבר בטבע יש ייצוג מספרי, על פיו ניתן למדוד וללמוד את תכונותיו. כלומר, הנומרולוגיה מעניקה משמעות מיסטית למספרים, ומסתייעת לשם כך גם באסטרולוגיה ואף בקבלה. באופן כללי, הנומרולוגיה משמשת להערכת אופיו של אדם, בעיקר על פי שמו המלא ותאריך לידתו, ולכן גם מהווה כלי עבור התאמת שמות לתינוקות ולאנשים שמבקשים להחליף את שמם.

התאמת שמות לתינוקות

הנומרולוגיה גורסת כי בחירת שם או שינויו עשויים בהחלט לשנות את מזלו של אדם. על פי גישה זו, חשוב לבחור בשם בו הילד ישתמש ולא רק יירשם בתעודת הזהות, מכיוון שהשם השימושי הוא זה המשנה ומעצב את גורלו. הלכה למעשה, בחירת השם לתינוק נוצרת מכימות מספרי של תאריך הלידה והשם מבוקש. בעוד שתאריך הלידה הוא גורם נתון שאין לשנותו המשפיע על ההוויה הפנימית של האדם, השם ניתן לבחירה, משפיע על סביבתו החיצונית ומסייע במימוש הפוטנציאל. כפועל יוצא מהנומרולוגיה, את השם לתינוק יש לבחור לאחר לידתו ובהתאם לתאריך הלידה שלו.

משמעות השמות על פי הנומרולוגיה

כימות שמו של אדם נעשה על ידי חיבור כל מספרי האותיות שבו לכדי מספר אחד, ולמספר המתקבל יש משמעות ותכונות מסוימות. המספר נדרש להשלים באופן הרמוני את המספר שמתקבל מתאריך הלידה של התינוק. לדוגמא, המספר אחת מעיד על תכונות של שליטה, מנהיגות, אומץ, היגיון וגבריות, ואילו המספר שתיים מסמל נשיות, פאסיביות, רגישות ותלותיות. המספר שלוש מעיד על דמיון, יצירתיות, חוסר סבלנות, כושר התבטאות והתלהבות, ואילו המספר ארבע מסמל יציבות, תבונה, סדר וארגון, נחישות והתמדה, מסגרות ושגרה.