תחליפי המזון לתינוקות החדשים בשוק – נעים להכיר

אחד השיקולים המרכזיים שעלינו לקחת בתור הורים טריים קשור לבחירת המזון אותו אנו בוחרים עבור ילדנו. יש מגוון די גדול של תרכובות מזון לתינוקות. במידה וסיימת את תקופת ההנקה או לחילופין בחרת שלא להניק, כנראה שאת בתהליך של סקר שוק מעמיק לגבי התחליפים השונים שיש על המדף. משרד הבריאות ממליץ להתחיל עם תמ“ל חלבי כל עוד לא ידוע שיש אלרגיה לחלבון החלב. יש כמה רכיבים שחשוב לשים עליהם דגש כמו רכיב ה- LC-PUFA- חומצות שומן מסוג אומגה שלוש ואומגה שש הנמצאות בחלב אם. בנוסף יש לבדוק את רכיב השמן שיש בפורמולה, אבני הבניין של החומר הגנטי הנקראים נקלאוטידים, רכיב הלוטאין הנחשב לנוגד חמצון חשוב, פרו ופרה ביוטיקה לצד הרכב החלבון בפורמולה. הנה כמה מהתמל“ים החדשים ששווה להכיר.

תחליף החלב NAN מבית נסטלה

המותג NAN נכנס לאחרונה לשוק הישראלי, אך באירופה ובארצות הברית הוא משווק כבר לא מעט זמן ופורמולה זו נחשבת לאחת מהפורמולות המומלצות ביותר בעולם על ידי רופאי ילדים. הפורמולה משלבת שני סוגי רכיב HMO המדמה את הרכב חלב האם ומסייע בחיזוק המערכת החיסונית. הראשון נקרא FL2 והשני LNnt. בנוסף הפורמולה משלבת פרוביוטיקה ייחודית הנקראת L.reuteri המוגנת בתור פטנט בינלאומי. את הפורמולה מגבים היצרנים בעשרות שנות מחקר ומאות אלפי לקוחות ותינוקות מרוצים ברחבי העולם. תחליף חלב זה נמכר בסגמנט מחירים גבוה יותר ובשלב הראשון הוא ניתן לקנייה ברשתות הפארמים בלבד ולא בסופרים.

תחליב חלב אקסטרה קר מבית מטרנה

תחליב החלב הנמכר והאהוב בישראל המשלב פרוביוטיקה ייחודית, חומצות שומן חיוניות ורכיבים טבעיים ללא תוספת סוכר בנוסף לרכיבי מזון חשובים אחרים החשובים להתפתחות תקינה של התינוק. תחליף החלב מבית מטרנה, נחשב לאחד המותגים הותיקים והמקומיים, הוא אהוד במיוחד ומוצע על המדפים לרוב במבצעים קבועים במחירים אטרקטיביים  ומיוצר רובו ככולו בארץ ותינוקות רבים גדלו עם פורומולה זו. גם מטרנה שייכת לחברת נסטלה ובשנים האחרונות הפורמולה עוברת שיפורים וחידושים רבים.

איך תדעו מה לבחור

כמובן שתי הפורמולות הללו הן יחידות מבין פורמולות רבות אחרות דוגמת נוטרילון, שופרסל בייבי וסימילאק. כל המותגים בסופו של דבר מכוונים לכך שהפורמולה שלהם תהווה מקור תזונה ייחודי לתינוק שיעזור לו להתפתח ולגדול, אך תגי המחיר שונים מאוד בין כל המותגים. בסופו של דבר, הבחירה הנכונה ביותר צריכה להעשות לצד ליווי אחות טיפת חלב, בהתאם לתגובות התינוק וכמובן בהתאם ליכולתכם הכספית.   עוד מרחבי הרשת: בפנטן – להגן על עור תינוקך יורם קראוס – “טכנולוגיה חדשה תאפשר לנו להשתפר כבני אדם” עולם הדיגיטל כבר לא מספיק טוב עבור מותגים ולקוחות – כתבה מאת יורם קראוס