חזרה לגזרה לאחר לידה בלי לוותר על אוכל

בדרך כלל, כל אישה עולה במשקל בתקופת חודשי ההיריון, וגם לאחר הלידה היא עדיין סובלת ממשקל עודף. אבל אין צורך לוותר על האוכל כדי לרזות. אפשר לעשות זאת גם בדרכים אחרות, כפי שתראי להלן.

הגיע הזמן לחזור לגזרה המקורית

זה חיוני מאוד להפחית משקל מיותר לאחר תקופת ההיריון, ותמיד חשוב שתהיי מודעת לבריאות ותנסי לשמור על הכושר הגופני שלך. הפעילות הגופנית חיונית להגדלת רמת האנרגיה בגוף שלך, לשמירה על המשקל הנכסף ולהיותך יותר אקטיבית ופחות עצלה. אי הפחתת המשקל העודף לאחר ההיריון, עלולה להשפיע על הכושר הגופני שלך ואף להוביל, חס וחלילה, לדיכאון.

ישנן דרכים רבות בהן אפשר להפחית את המשקל ולחזור לגזרה המקורית. אל לך להיות חסרת סבלנות באשר לירידה במשקל. עדיף שתנוחי כראוי ותתחזקי, על מנת שיהיה לך מספיק כוח לבצע פעילות גופנית סדירה.

באופן כללי, לפני שמתחילים בפעילות גופנית או בדיאטה, מומלץ לחכות לפחות שישה שבועות לאחר לידה נורמאלית, ושמונה שבועות במקרה של לידה בניתוח קיסרי.

טיפים לחזרה לכושר גופני לאחר ההיריון

דיאטה מאוזנת, פעילות גופנית והנקה, הם שלוש דרכים מועילות להפחתה במשקל ולחזרה לכושר. אם תאכלי מזון בריאותי בלבד, לא תצליחי להוריד במשקל לאחר הלידה. יהיה עלייך להתעמל באופן סדיר כדי להגיע למשקל היעד ולשמור על הגזרה שלך.

פעילות גופנית מוגזמת ודיאטה חריפה עלולות להזיק לאישה לאחר לידה. הגוף שלך העלה במשקל במשך תשעת חודשי ההיריון, לכן, ייקח קצת זמן להוריד משקל זה. עלייך לתכנן לוח זמנים שיכלול תזונה נכונה יחד עם פעילות גופנית. למשל, תוכלי לא לוותר על תיבול טעים לסלט, אבל להשתמש במיונז הלמנס דל קלוריות במקום במיונז הרגיל.

הנקה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להפחתה במשקל. הנקה היא גם התזונה הטובה ביותר לתינוק שלך כי היא מספקת לו חומרים מזינים וטובים. מומלץ להניק את התינוק במשך שישה חודשים לפחות ואף יותר. זאת כיוון שאין תזונה אחרת שהיא טובה יותר מאשר חלב אם.

ההנקה מסייעת לרחם שלך לחזור במהירות לצורה המקורית, כי היא משחררת הורמונים שעוזרים לצמצם את מידת הרחם. תהליך זה לא מתקיים אצל נשים שאינן מניקות.