טיפים לרכישת בגדי תינוקות

 

תהליך רכישת בגדי תינוקות הוא כיף גדול. אפילו האבות, שלרוב קניית ביגוד הוא נושא רחוק מלהיות חביב עליהם, ואפילו מעורר בהם בהלה, יכולים ליהנות מכך. יחד עם זאת, ממש לא מומלץ להקל ראש ולרכוש את הדבר הראשון שאתם תקלים בו. כדאי לחשוב על בטיחות, מחיר, ופרקטיות ולא רק על היופי או על קניה קלה וזריזה. הטיפים הבאים יעזרו לכם לבצע רכישה טובה.

 

 

האם לרכוש לפני הלידה או אחרי?

אנשים רבים מזמינים לפני הלידה ואוספים רק אחרי כנגד עין הרע. בכל מקרה, לא מומלץ לקנות כמויות גדולות של בגדי ילדים לפני הלידה. מהסיבות הבאות:

  • מתנות – בטוח תקבלו לא מעט בגדים מחברים וקרובי משפחה. רכשיו כמה בגדים לימים הראשונים ולאחר מכן תראו כמה אתם צריכים.
  • בגדים שעוברים בתוך המשפחה – אם יש לכם אחים גדולים והבגדים כבר לא מתאימים לילדים שלהם, סביר להניח שתקבלו מהם שקיות של ביגוד. חכו עד לקבלת המלאי כדי לדעת מה חסר לכם.

 

כמה בגדים צריך?

ניקח לדוגמא את תקופת הסתיו או האביב. תקופת בהם צריך לרכוש בגד גוף ארוך ומכנסיים. כמה צריך? סט אחד לכל יום + 2 סטים שיהיו בגן בנוסף למה שהילד לובש למקרה שיצטרך בגדים להחלפה. כמינימום יש לרכוש 7 סטים כאלה + 2 סטים להחלפה. מה שאומר שאתם צריכים 9. תנסו למצוא מבצעים הכוללים סטים של 5 בגדי גוף ועוד כמה סטים של מכנסיים. לרוב הם יעלו פחות משמעותית מאשר רכישת כל סט בנפרד. אתם יכולים לרכוש פחות, אבל זה אומר שתאצלו לכבס יותר. רכישת 10 סטים תאפשר לכלב לכבס פעם בשבוע את הביגוד לתינוק בכביסה נפרדת מהכביסה של שאר המשפחה.

מתי אפשר לרכוש שמלות?

אם אתם נוהגים ללכת לאירועים כמה פעמים במהלך החודש, אפשר לרכוש שמלות לתינוקות כבר בחודש השני או השלישי. אבל אם זה משהו שקורה פעם בחצי שנה. אפשר לחכות אם זה לסוף השנה הראשונה כאשר  התינוקת מתחילה לעשות צעדים ראשונים. הרי שמלות זה לא משהו שתינוקת צריכה כשהיא שוכבת במיטה או זוחלת ולכן במהלך השנה הראשונה זהו לא פריט הכרחי מכיוון שהוא פחות נוח במצב הזה מאשר בגד גוף.

רכישה בסוף עונה

בגדי תינוקות אמנם זולים יותר מאשר בגדי נשים או גברים. אבל – כל חצי שנה צריך לחדש להם את המלתחה כי הם גדלים מהר. לכן אל תשתוללו בקניית עשרות בגדים כי הם יהיו טובים לחצי שנה בלבד. יש לכם דחף לרכוש עוד בגדים. תקנו בסוף עונה מסוימת, בגדים לעונה הבאה במידות שיתאימו לגיל הילד באותו זמן. עלות הביגוד בסופי עונות תהיה זולה יותר באופן משמעותי.

 

עוד אתרים שיעניינו אותך:
אתר בפנטן – להגן על עור תינוקך