טיפים לרכישת עגלה

 

יש המון סוגים של עגלות המתאימות לגילאים 0-5 ולכן טרם אנו בוחרים עגלה שתשמש אתכם למגון סיטואציות החל מטיולי בוקר בחופשת הלידה, דרך הגעה אל הרכב, הליכה לגן הילדים ועד לסופי שבוע בימים נעימים בפארק, עלינו לבחון היטב את מאפייניה ולבדוק שהיא עומדת בכל הקריטריונים החשובים. אז הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור את העגלה המושלמת, הרי בכל זאת אתם משקיעים סכום לא מבוטל ברכישת אחד המוצרים הכי חשובים בתהליך ההיריון והלידה.

 

עונה לצרכים שלנו

לעגלות הנמכרות היום הן באינטרנט והן בחנויות ייעודיות יש אינספור פונקציות ואפשרויות, לכן חשוב לבחון ולשאול את עצמנו מהם הצרכים שלנו מאותה עגלה. יש עגלות שמשמשות אותנו בחודשים הראשונים ממש כמו עריסה וככל שהתינוק גדול ניתן גם להוסיף להן חלק נוסף לישיבה או חצי שכיבה, יש טיולנים, עגלות משולבות ועוד. שאלו את עצמכם מה אתם מצפים מהעגלה ואילו צרכים היא אמורה לספק מענה לכם ולתינוק.

 

קלת משקל

בין אם אתם מתגוררים בדירה ללא מעלית בקומה 4, שוקלים 45 קילו או מרימים את העגלה בעצמכם, עדיף לבחור בעגלה כמה שפחות כבדה שכן מדובר ביתרון בולט. שאלו את המוכר או המוכרת לגבי המשקל של העגלה ובחרו בעגלה שעשויה מחומרים קלים ונעימים למגע. היום יש עגלות ששוקלות פחות מ-6 קילגורמים וקל מאוד לשנע אותן ממקום למקום.

 

גלגלים מתאימים לטוואי השטח

כדאי לבחור את העגלה גם בהתאם לגלגלים. אם אתם מתגוררים בעיר למשל והמסלול שלכם לרוב יכלול הליכה על הכביש, על המדרכה, בקניונים, סופרים או הגעה לג׳ימבורי זה דבר שונה ממגורים במושב או בקיבוץ שם תיאלצו להתמודד עם הליכה בדשא, חול, כורכר וכיוצא בזה.

 

תווי תקן

אחד הדברים הכי חשובים ברכישת עגלה הוא תו התקן. תו התקן מעיד על כך שמדובר בעגלה בטיחותית בכל מצבי הישיבה והשכיבה שלה. חשוב מאוד לבדוק כי מדובר בתו תקן אירופאי או אמריקאי וכי יש אישור של מכון התקנים בישראל.

 

ניתן לכבס

בחרו בבד כביס או כזה שקל לנקות בקלות, בד נושם שיהיה נעים לתינוק בכל מצב.