מה שחשוב לבדוק לפני שלוקחים את התינוק לחו”ל?

נסיעה לחו”ל היא החופשה המבוקשת ביותר על-ידי ישראלים, ואין כמעט ישראלי אחד שלא נסע לחו”ל כבר כמה פעמים ליעדים שונים. מטורקיה ויוון, דרך אירופה הקלאסית, ועד לארה”ב, הודו, דרום אמריקה וסין, ישראלים אוהבים לטוס לחו”ל, והרבה.

לטוס לבד או בזוג זה עניין אחד, אך הטיסה כמשפחה עם ילדים או עם תינוק היא עולם אחר לגמרי, וכמו כן הטיול עצמו, אשר דורש תשומת לב שונה לפרטים אחרים, ועבודת הכנה מסוימת. הרשימה הבאה תעזור לכם לקבל כיוון על מה חשוב לבדוק לפני שאתם עולים על המטוס עם התינוק, וממריאים להרפתקה הבאה שלכם.

שלב ראשון: לארוז ולטוס

לפני שאתם קונים כרטיסי טיסה, בררו עם חברת התעופה שאתם יכולים להעלות את הסל-קל שלכם, ואם אפשר, זו ברכה. התינוק שלכם ירגיש יותר בטוח ורגוע במרחב מוכר כמו הסל-קל, ואתם תזכו בטיסה נוחה יותר.

הורים רבים מעדיפים, ובצדק, לקחת איתם את כל הציוד מראש. כלומר, חיתולים שיספיקו לכל התקופה, תוספי מזון לכל התקופה, וכיו”ב. לעיתים החופשה ארוכה מאוד, וזה פשוט לא נוח. נסו לברר קודם לכן על הזמינות של המצרכים החשובים לכם ביעד שלכם, וכמובן על המחירים שלהם. ואולי תוכלו לחסוך כך הרבה מטען, ואולי גם לא מעט כסף.

נסו לברר האם יש טיסה בשעות בהם הילד שלכם פחות פעיל. תינוק ערני ופעיל בטיסה יכול להיות אתגר לא קטן, ועלול גם ליצור אי נוחות, לכם, לצוות ולנוסעים. בדקו אם יש מקומות פנויים בטיסה, ובקשו להיות באזור מסוים בו יש פחות נוסעים, דבר הזמין יותר בטיסות מחוץ לעונת התיירות.

בדיקות הכרחיות על היעד

כל יעד בעולם מביא איתו אתגרים שונים והזדמנויות שונות, והכרות עם היעד הספציפי תעשה לכם חיים קלים יותר, ותיתן לכם שקט נפשי. בררו על המיקום ודרכי ההגעה למרפאת ילדים בקרבת המלון בו תתגוררו, ורשמו את הפרטים במקום ברור וזמין.

בררו לגבי מחלות ילדים באזור, ובכלל על המחלות באזור וכמובן בדקו מה תחזית מזג האוויר. זכרו כי לא רק ביקור ושהות במדינה חורפית עלול להביא אתגרים למערכת החיסון, שלכם ושל התינוק, אלא גם המעבר המהיר בין עונות שונות של השנה, יכול לטלטל את המערכת. הצטיידו מראש בתרופות ההכרחיות, תוך התייעצות עם רופא הילדים, וארזו אתכם את הבגדים הנחוצים כדי לוודא שאתם מצוידים היטב מראש.

אם יש לכם מקומות ואטרקציות ספציפיים שאתם רוצים לבקר, בדקו את הזמנים מראש, ותאמו אותם עם שעות השינה של התינוק. יש מקומות בעולם שיהוו אתגר גדול יותר עם תינוק, כמו ערים עתיקות בהן אין אפשרות לנוע עם עגלה בגלל סוג המרצפות, או בהן יש רעש רב כמו במנהטן וברכבות התחתיות ביעדים שונים בעולם. בררו מראש ואולי אף שקלו לבחור את היעד בהתאם לנוחות ההגעה, השהות והתיור כשאתם עם תינוק.