כמה זמן מהרגע שנולד התינוק צריך לגשת לטיפת חלב?

טיפת חלב היא בעצם חלק מהשירות הבסיסי שמעניקה המדינה לנשים בהריון, לתינוקות ולילדים עד גיל שש. השירות ניתן על פי אזור המגורים ואין זה משנה באיזו קופת חולים אתם או הילדים שלכם חברים.

 

מהרגע שהתינוק נולד, יש להגיע לתחנת טיפת חלב הקרובה לאזור המגורים שלכם מקסימום תוך שבועיים במטרה לפתוח תיק, לעדכן את פנקס חיסונים שניתן מיד אחרי הלידה ולוודא שהתינוק חזר למשקל תקין שכן אחרי הלידה, רוב התינוקות משילים ממשקלם. במידה ויש בעיות שנוצרות בתהליך ההנקה או ההאכלה, יש לגשת מוקדם יותר במטרה לקבל עזרה וייעוץ.

 

בכדי לברר את המיקום הגיאוגרפי של סניף טיפת החלב הקרוב ביותר לביתכם, ניתן לצלצל *2700, לבדוק באתר של קופת החולים בה אתם חברים או באתר של העירייה או הרשות המקומית. בכל ביקור בטיפת חלב, ייקבע הביקור הבא בין אם זה לביצוע חיסונים התואמים את גיל התינוק או הפעוט, בין אם למעקב אחר תהליך ההתפתחות שלו ובין אם כחלק ממעקב רפואי של רופא ילדים.

 

אם צצות לכם שאלות במהלך החודשים הראשונים וזה טבעי לגמרי ואין אתם רוצים להסתפק במידע מחברים, קרובי משפחה או מכרים או לקרוא מידע מקצועי ברשת האינטרנט, ניתן לצלצל לסניף בו אתם מטופלים ולבקש שאחות טיפת חלב תחזור אליכם או לחלופין להשאיר הודעה דרך אתר האינטרנט ואחות טיפת חלב תיצור אתכם קשר בהקדם. השירות כולו הוא בחינם לכל ילד בישראל.

 

השירות בטיפת חלב ניתן על ידי אחיות שעברו הכשרה ספציפית בנושאים משתנים הקשורים לתהליך התפתחות תינוקות ופעוטות, תזונה, חיסונים, בטיחות ועוד.