לידה טבעית

המונח לידה טבעית הוא מונח מעט מטעה, ועשוי להעלות קונוטציות שונות אצל נשים שונות. אחת הקונוטציות הנפוצות יותר היא זו של לידה בתוך מים כמעין מעבר טבעי של העובר מסביבת השליה המימית, אל מרחב מים תוך שהוא עדיין מחובר דרך חבל השליה. קונוטציה אחרת יכולה להתחבר אל לידה בסביבה ביתית טבעית, בביתה של האם היולדת ולא בסביבת בית החולים. בפועל, לידה טבעית היא פשוט לידה שמתרחשת בצורה טבעית וללא חומרי הרדמה, כדוגמת זריקת אפידורל, כפי שהפך להיות נהוג בקרב נשים רבות בשנים האחרונות. המדובר למעשה בלידה רגילה בבית חולים רק ללא זריקת האפידורל וללא רכיבים אחרים שמיועדים לשנות את המהלך הטבעי של הלידה.

בסביבה בה מעודדים לידה לא טבעית, את רוצה להיות האחר

המחשבה על לידה טבעית יכולה לעורר חששות רבים בקרב נשים שלדעתן לא יוכלו לעמוד בכאב, על אף שבתוך תוכן הן אכן מעוניינות לחוות את חוויית הלידה בצורה האותנטית ביותר. ואכן, בסביבה המודרנית, בה ישנם גורמים רבים המעודדים אותנו לעבור את הלידה בצורה לא טבעית ובאמצעות זריקת אפידורל ואלמנטים נוספים שפוגעים בחוויה הטבעית, ישנו צורך להתכונן למהלך כזה של לידה טבעית, ואת זה אפשר לבצע במסגרת הכנה ללידה טבעית.

לימוד מקיף ויסודי של כל ההיבטים סביב תהליך הלידה

במסגרת קורס הכנה ללידה טבעית, כדוגמת הקורס שמציעה לידה רכה, תוכלי ללמוד שורה של יכולות שתסייענה לך לעבור את הלידה בצורה הטובה ביותר, ולחוות אותה כחוויה טבעית כפי שהיא נועדה להיות. יכולות אלה מתחילות ביצירת מודעות והבנה מעמיקה סביב תהליך הלידה הפנימי, התהליך שמתרחש בגופך החל ממספר שעות לפני הלידה ועד מספר שעות לאחר סיום הלידה, הן נמשכות בלימוד טכניקות להירגעות עצמית, התכנסות בתוך התהליך וריכוז בתהליך עצמו ולא בכאב, והן נגמרות בלימוד ויצירת היכרות עם התהליכים האדמיניסטרטיביים שיהיה עלייך לעבור מול בית החולים וגורמים נוספים.

אחרי לידה טבעית אחת, כבר לא תרצי לחזור אחורה

תחושת המודעות, הידיעה והוודאות, מהווה מרכיב קריטי ביכולת שלך לעבור לידה טבעית, והתהליך שיאפשר לך לפתח וליצור את התחושה הזאת בתוכך בצורה אפקטיבית ויציבה הוא התהליך שאת רוצה לעבור במסגרת קורס הכנה ללידה טבעית, והוא היסוד של הכנה ללידה טבעית. אלמנטים רוחניים בהחלט יכולים להוות מרכיב בתהליך כולו, אך הם לחלוטין לא מרכז העניין ונשים רבות גם אינן מתחברות אליהם. בקורס הכנה ללידה טבעית של לידה רכה, תוכלי לעבור תהליך אישי ואינטימי, את ובן זוגך כצוות אחד, להכיר טכניקות חדשות ואפקטיביות שיאפשרו לך להתנתק מהסיטואציה ברגע האמת, ולמקד את כל כולך סביב התהליך שקורה בתוכך, את ותינוקך, התהליך שעובר עליו וההתמודדות של שניכם עם רגעי הלידה. אחרי לידה טבעית אחת כבר לא תוכלי לחזור אל האפידורל, ולידה רכה תאפשר לך להשיג בדיוק את זה.