ביגוד ראשוני לתינוק הינם פרטי הלבוש הראשונים בחייו של הרך הנולד: בגדי גוף, רגליות, אוברולים – כל אלה רק חלק מתוך מגוון בגדי התינוקות המוצעים בשוק כיום.

בחירת בגדים ראשוניים לתינוק צריכה להיעשות בקפידה – אל תתפשרו על איכות הבגד. עורו הרגיש של התינוק עלול להיות מגורה אל מול בד סינטטי. לכן, בחרו בבגדי תינוקות איכותיים, שיהיו עשויים 100 אחוז כותנה. כיום ישנו שפע של בגדי תינוקות שהם גם איכותיים וגם יפהפיים.

 ביגוד ראשוני מאלף עד תו

בגד גוף – בגד הצמוד לגופו של התינוק, עם כיסוי לטיטול אותו לובש התינוק. סגירתו התחתונה של הבגד – היא בכפתורי תיקתקים, לפתיחה ולסגירה קלה של הבגד. גזרת בגד הגוף בחלקו העליון – משתנה: פתח סירה, סגירה צידית בתיקתקים או סגירה אחורית בתיקתקים. איש איש ונוחיותו. הפשוטה ביותר ביותר ללבישה היא גזרת סירה – היות ואין צורך בפתיחה ובסגירה. אולם מבחינת יופי הבגד יש היעדיפו את סגירת הצד. גם היא עדיין קלה מאוד. סגירה אחורית טובה יותר בגיל קצת מאוחר יותר ולא בגיל 0, היות ויש צורך לסובב את התינוק על הבגד, וגם ככה הוא לא ממש חובב התלבשות..

 בגד גוף מעטפת – בגד אותו מלבישים, כשמו כן הוא, כמו מעטפת – תיחה את השרוולים ואחר כך סגירה לצד אחד ולצד שני – על ידי תיקתקים. גזרת המעטפת טובה כשכבה על גבי שכבת בגד הגוף הפשוט ופחות כשכבה בודדה, היות והיא יוצרת פתח רחב וחשוף לתינוק.

 אוברול – יכול להגיע בכמה צורות:

  1. סגירת מעטפת – כסגירת בגד גוף מעטפת – ייסגר אוברול המעטפת בסגירה צידית ואז לאורך הרגל.
  2. סגירת תיקתקים אמצעית לכל אורכו של הבגד.
  3. סגירת רוכסן – פשוטה וקלה, אולם חייב לבדוק את איכותו של התיקתק כי הוא עלול להיתקע אם איכותו ירודה.

 רגליות – מכנס לתינוק הכולל גם כיסוי לכפות הרגליים – היות וגרביים נוטות ליפול מן הרגל הקטנטנה של התינוק, רצוי לרכוש עבורו רגלית ולא מכנס רגיל וגרב לכיסוי כף הרגל. אל תתפלאו אם עד מהרה תמצאו את עצמכם משוטטים בבית אחרי גרביים אבודות או גרב יחידה ללא בת זוג…

 פריטי לבוש שונים – ג’קטים, שמלות ואביזרי אופנה שונים המוצעים בשוק בגדי התינוקות – הם פריטים שיכולים להיות שימושיים כשכבה עליונה או לגיל מאוחר יותר. אל תרוצו לרכוש אותם עם הלידה. כאשר התינוק קטנטן מלאכת הלבשתו לא פשוטה והוא לא ממש אוהד שלה. על כן בחרו בתחילה בגדי תינוקות ראשוניים כמו בגדי גוף ורגליות, ולאט לאט הרחיבו את המלתחה. מה גם שבחודשיו הראשונים התינוק גדל במהרה ואתם תזקקו למידות גדולות יותר.

 לסיכום

בגדי תינוקות ראשוניים הם פריטים חיוניים ואף הכי שימושיים בחודשיו הראשונים של התינוק. שוק בגדי התינוקות מציע שלל בגדים ראשוניים יפהפים ואיכותיים, במגוון חנויות בקניונים, ברשתות גדולות ובחנויות בוטיק ואפילו ברשת האינטרנט.