מוצרי חלב באיזה גיל מותר?

אחד הנושאים הנחשקים ומדוברים בכל מה שקשור לתהליך ההתפתחות של התינוק שלנו הוא נושא התזונה. כל פעם שאנו ההורים נותנים לתינוק שלנו משהו חדש כדי שיטעם ויתנסה, מדובר בחוויה חדשה ולכן כל טעם הוא נרכש. דמיינו את עצמכם טועמים לראשונה מנה, ירק או פרי כלשהוא… אצלם זה הרבה יותר עוצמתי.

 

בתחילת הדרך מומלץ להפריד את המזונות ולחכות כמה ימים עד שחוזרים שוב על אותו מזון בשביל לשלול אלרגיות, למרות שגם כאן הדעות חלוקות. הורים רבים שואלים את עצמם מאיזה גיל אפשר ומומלץ להתחיל לתת לתינוק שלהם לטעום מוצרי חלב כמו למשל גבינות, חמאה, חלב (פרה או עיזים), גלידה, מעדנים ועוד…

 

אז ככה…

ההמלצה של משרד הבריאות היא להתחיל לתת מוצרי חלב לא לפני גיל שנה ורק כאשר הארוחות של התינוק מתחילות להתבסס ולכלול כמות נאה של ברזל שכן מוצרי חלב בעיקר חלב ניגר כמו זה ששמים בקפה עלול לפגוע בתהליך ספיגת הברזל מה שיכול לגרום לאנמיה ולעוד מגוון של תופעות לוואי.

 

כן ניתן להתחיל לשלב מוצרי חלב כבר מגיל תשעה חודשים כאשר המוצרים המומלצים מבוססים דווקא על יוגורט.

 

מומלץ שלא לתת מעדנים עתירים בסוכר, חומרים משמרים וצבעי מאכל. חשוב לשלב את היוגורט, הגבינה הלבנה או הצהובה ליד מזונות אחרים כמו אבוקדו, טונה, לחם, ירקות, ביצה ולא בתור ארוחה עיקרית.

 

בנוסף, מומלץ לתת מוצרי חלבי שלא עולים על 9% שומן אך גם לא מתחת ל-1% שומן כאשר שתי הסיבות הינן בריאותיות וקשורות לרכיבים השונים שמוסיפים למוצרי החלב. כדאי גם להימנע מגבינות מתובלות עם שום, שמיר, שמן זית ושאר תיבולים, אלא להגיש מוצרי חלב עשירים בסידן ונקיים.