מזל טוב – את בהריון

מזל טוב, את בהריון, אמר לי הרופא, ובאותו הרגע החלו השאלות.
באיזה שבוע אני? איך סופרים חודשים? מה הוא טרימסטר? ועוד לא מעט שאלות,

אילו בדיקות אני צריכה לעבור, ומתי בכלל מגיע הרגע שצריך ללכת לבית חולים?

המושג “חודשי הריון” יכול מעכשיו לצאת מהלקסיקון אמרו לי, מעכשיו מדברים
ב”שבועות”.  40 שבועות הריון ואולי עוד אחד או שניים, הם התקופה בה גדל העובר אצלך בבטן לכן כדאי שתדעי מה מצפה לעובר שלך ולך ואיזה שינויים יעבור גופך בתקופה זו.

אחת הדרכים הנוחות ביותר לדעת בדיוק באיזה שבוע את ומה הוא תאריך הלידה המשוער שלך, היא חישוב בעזרת מחשבון הריון, כך תוכלי לדעת בדיוק באיזה שבוע את ומה התהליכים שעובר גופך והעובר שבתוך בטנך, כל מה שצריך זה להכניס את תאריך הווסת האחרון שלך והמחשבון יעשה את השאר, עם זאת, חישוב שבוע ההריון הוא רק תחילת התהליך, ובטח תרצי לדעת שההריון שלך מתחלק לשלושה חלקים,  הנקראים 3 טרימסטרים ושהחודש הראשון בכל טרימסטר ארוך יותר מבחינת שבועות משאר החודשים,

  • חודש ראשון – שבוע 1 עד שבוע 6
  • חודש שלישי – שבוע 11 עד שבוע 15
  • חודש שביעי – שבוע 28 עד שבוע 32

עכשיו, אחרי שחישבתי את שבוע ההריון ואיתרתי את המידע אותו אני צריכה לדעת לגבי השבוע בהריון בו אני נמצאת, הגיעו עוד המון שאלות, מה מותר בכל שבוע, האם יש דברים שאני רגילה אליהם בסדר יום שלי שאני צריכה לשנות או אולי בכלל להפסיק אותם?
מה לגבי ספורט בהריון? האם בשבוע מסוים אני צריכה להפסיק או שזה בכלל דבר בריא ומומלץ בתקופה זו?
מה היא התזונה הנכונה ביותר ומה יעזור לי עם כל הכאבים עליהם כולן מדברות?

לסיכום
בתקופת ההריון גופנו עובר שינויים רבים ולעובר שגדל בבטננו כל יום הוא יום חשוב, אנחנו חייבות לשים לב לכל דבר ולדעת באיזה תקופה אנחנו נמצאות בהריון הרי לכל יום, שבוע או חודש ישנה השפעה שונה על העובר, על התזוזות והתנועות שלו ועל השפעת הגוף והנפש שלנו כאמא לעובר החדש.