מרפאות טיפת חלב

טיפת חלב הינה התחנה שמספקת שירותי רפואה ובריאות לתינוק מגיל 0 עד גיל 6 ולכל המשפחה. תחנות אלו מופעלות ע”י קופות החולים, לשכות ומשרד הבריאות אשר פזורות בכל המדינה. טיפות החלב מחוייבות לספק שירותי בריאות להורים הצעירים והחדשים של תינוקות וללוות אותם במהלך השנים הראשונות של תינוקם כדי שהוא יקבל את הטיפולים, החיסונים, הבדיקות והייעוצים על מנת להתפתח בצורה בריאה, תקינה ואיכותית.

העובדים בטיפת החלב הינם אנשי רפואה מכל התחומים כמו אחיות ורופאים, בעלי הכשרה מיוחדת בבריאות הציבור ואנשי מקצוע נוספים כגון דיאטנית, מחנך לבריאות מלשכת הבריאות ועוד. עובדים אלו מוכשרים במיוחד לעבוד במקום הזה על מנת לתת הכי טוב לתינוק ולבני המשפחה.

מרפאת טיפת חלב

מרפאת טיפת חלב

אנשים רבים חושבים שטיפת חלב היא אך ורק לתינוקות שנולדו אך התחנה הזו מספקת שירותים מגוונים לבריאות התינוק והמשפחה כמו מעקב ההתפתחות לאישה בהריון בנוסף לבדיקות המומלצות והתייעצות בנושאים הקשורים לבדיקות האלו, הדרכות והפניות לנשים בהריון ולצורך פוריות, המלצות לחיים בריאים, הימנעות מעישון לנשים בהריון, הדרכות ובדיקות חיוניות וחשובות לנשים בהריון במהלך ההריון ולפני ועוד…

 כל תינוק שנולד מופנה ישירות לטיפת חלב ע”י אחות התחנה שמזמנת אותו דרך לשכת הבריאות שאליה שייכים ההורים למתן חיסונים, בדיקות של קצב הגדילה, בדיקות מוטוריקה עדינה ומוטוריקה גסה, התפתחות שכלית וקוגניטיבית, התפתחות גופנית. אספקת החיסונים והשירותים שחייב לקבל התינוק למניעת כל פגיעה ונזק בריאותי בהווה ובעתיד הרחוק.

התחנה מועשרת בפינות מיוחדות של העשרה, ריפוי בעיסוק, ימי בריאות, ירידי בריאות, תוכניות קהילתיות כמו פעילויות וקורסים הניתנים לכל המשפחה על מנת לשפר את מהלך החיים של התינוקות וגם ההורים בשלשבים מסויימים כגון קורס העשרה בנושא משאבות הנקה. כדי לספק להורים מתן תמיכה ועזרה בכל הנושאים הקשורים לפוריות, הריון, זוגיות וכמובן טיפול בריא ותקין של התינוק.

טיפת חלב

טיפת חלב

טיפת חלב הינה פתרון מעולה לנשים בהריון בישראל, אך מה קורה כאשר את בהריון מתקדם אך נמצאת בחו”ל? בין אם טסת עבור חופשה או שאת נמצאת לתקופה ארוכה מחוץ לישראל, רילוקיישן או כל סיבה אחרת, הכרחי למצוא פתרון לטיפול הרפואי גם במדינה שבה את נמצאת. אופציה מעולה למקרה כזה היא לסגור ביטוח רפואי בחו”ל לפני הנסיעה או במהלכה, שתתן לכם את כל התשובות לאן תצטרכו לפנות במקרה ונדרש סיוע רפואי.

טיפות החלב בארץ מפוזרות כמעט בכל עיר ויישוב כאן תמצאו רשימה שלש כל הסניפים של טיפות החלב בישראל לפי א’ ב’ של שמות הערים והיישובים במדינה.

רשימת סניפי טיפות חלב :

מרפאות בערים ויישובים המתחילים באות א’ , ב’ , ג’ , ד’ , ה’ , ו’ , ז’ , ח’ , ט’ , י’ , כ’ , ל’ , מ’ , נ’ , ס’ , ע’ , פ’ , צ’ , ק’ , ר’ , ש’ , ת’ .