צילום הריון

צילום מנציח, מתעד ומנציח את הרף העין החומק והחולף לבלי שוב. צילום משמר רגע חולף בחיים ומעניק לו ערך מוסף. היריון הוא שלב בחיי אישה שבו חלים שינויים גופניים ונפשיים. הבטן התופחת בהדרגה הופכת למקום שבו נוצרים ונבראים חיים חדשים. זו תקופה שיש בה ריגושים, שינויים גופניים ורגשיים תכופים. השפעתם ניכרת לא רק על האישה ההרה אלא על הקשר הזוגי. על מנת לשמר את התקופה הזו, על מורכבותה, על ריגושיה, על יופיה, על החששות והתקוות המהולים בה מומלץ לבצע צילום הריון.

מגוון לוקיישנים לצילום

צלמת הריון מקצועית משלבת לוקיישנים שונים – בסטודיו המקצועי ובמקומות שאותם בוחרים הזוג בכלל והאישה בפרט. היתרון של סטודיו הוא במגוון האפשרויות “להעמיד” את התמונה, לביים אותה, להעשירה באמצעות פריטי לבוש ואקססוריז, משחקי אור וצל, העצמת האווירה באמצעות מוזיקה מרגיעה ומתן תחושה לאישה ו/או לזוג המצולם כי הם מצטלמים בפרטיות מרבית.

ניתן לבצע BOOK שמשולבים בו צילומי צבע ושחור לבן (ראה דוגמא כאן), צילומים בדרגות ערטול שונים של האישה, ככל שהיא מעזה ורוצה להיחשף. להבעות הפנים יש חשיבות רבה ליצירת האפקט שמותיר הצילום על המתבוננים בו.

צילום הריון- מזכרת יפה ומרגשת

צילום הריון הוא מזכרת יפה ומרגשת הן לאישה והן לילדים ולנכדים שיגיעו בעתיד… היא מאפשרת לשמר תקופה מיוחדת בחיי האישה, שלב חשוב בחייה, שבו היא הופכת מאשת איש לאם ילדיו. צילומים המתבצעים בשלבים שונים בהיריון יכולים להמחיש ולבטא את השינויים שעוברים על האישה ועל הזוג במהלך ההיריון, אבל גם יום (או שעות אחדות) בודד של צילומים מאפשרים לצלמת מקצועית ומנוסה, מאומנת ומיומנת, להפיק ולמצות את המרב ואת המיטב.

הבחירה היא חופשית לחלוטין. לאישה המצולמת יש זכות מלאה לקבוע מה ייכנס לקובץ או לספר המודפס ומה ייוותר מחוץ לו. היא העורכת הראשית. חשוב ומומלץ להטות אוזן ולהקשיב לעצות הצלמת המנוסה, היוצרת קשר בלתי אמצעי עם האישה ועם בן הזוג לפני תחילת הצילומים על מנת לאפשר אותם באווירה נעימה, של תמיכה וקבלה מלאות.

אותה גברת בשינוי אדרת היא בכל זאת גברת אחרת

לנשים שונות יש קצב שונה. יש מי שנעתרות לאלתר להוראות ה”בימוי”- במירכאות ובלעדיהן- של הצלמת, פושטות ולובשות בגדים ללא היסוס בעוד לאחרות נדרש זמן ממושך יותר על מנת לחוש ביטחון – גם ואולי בעיקר בגופן, אשר ההריון משנה אותו באופן ניכר לעין. מצפייה בצילומי הריון רבים ניכר כי אותה גברת בשינוי אדרת היא בכל זאת גברת אחרת. הבגד (או העדרו…) אכן “עושה” את האדם, משנה את האופן שבו הוא רואה את עצמו ואת האופן שבו רואים אותו אנשים אחרים.

בשורה התחתונה צילום הריון אינו רק מוצר מוגמר יפה ונהדר אלא חוויה עזה, לא אחת מכוננת, במהלך ההיריון, שבמהלכו לומדת האישה לקבל את עצמה כפי שהיא.