צילום משפחה -צילום ילדים ותינוקות

אימהות רבות תוהות בליבן מאיזה גיל אוכל סוף סוף לצלם את הנסיך שלי לא באופן חובבני אלא אצל צלמת מקצועית בסטודיו המיועד לצילום ילדים ומשפחה? התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית ומחולקת לכמה שלבים על פי שלבי ההתפתחות של התינוק. בצילומי ילדים מחלקים את אופי הצילום על פי הגיל במאמר זה נפרט ארבע ציוני דרך של התינוק על פי אופי הצילומים שניתן לעשות בכל שלב.

צילומי ניו בורן- ההתרגשות בשיאה, זה עתה הצטרף גוזל חדש קטנטן למשפחה. אתם יודעים שלא תספיקו למצמץ וכבר יהיה בו חודש, חודשיים, שנה, שנתיים, גן, בית ספר, תיכון והנה הנה הוא כבר יפרח מן הקו החמים. אתם רוצים כל כך לעצור את הזמן מלכת והנציח את הרגעים המאושרים האלו בהם התינוק שלכם זה עתה נולד ונכנס לחייכם כשמש זורחת ביום מעונן. צילומי ניו בורן רצוי לעשות החל מגיל לידה ועד גיל עשרה ימים. הסיבה לכך היא שבימים אלו התינוק עדיין ישנים חזק מאוד ולא מתעוררים גם אם מזיזים אותם. הם אינם רגישים לאור ולרעשים ולכן הצילום יכול להיעשות בתנאים המיטביים ביותר.

צילומי הניו בורן יכולים להתבצע בעוד התינוק לבוש או לחילופין כאשר התינוק ערום בתוספת של אביזרי לבוש מתוקים שיהפכו את התמונה למושלמת. כמובן שהגבלת הגיל מקשה על ביצוע הצילום מבחינה מעשית אך אל תשכחו שבצילומים אלו ההורים יכולים להתרווח על הספה ולצפות בנעשה מן הצד מבלי להתאמץ כלל.

צילומי גיל 3 חודשים– בין הגיל של הניו בורן לגיל זה חל שינוי משמעותי אצל התינוק, הוא מגיב לגירויים, ערני יותר ואפילו מחייך ומשמיע גרגורי הנאה ושמחה. אם הילד אינו מוכן להרים ראש לפרקים כדאי לדחות את מועד הצילומים לזמן אחר.

צילומי גיל חצי שנה– בגיל זה התינוק כבר מרים את ראשו באופן חופשי, צוחק, מגרגר, מחייך ומביע את עצמו בעזרת הבעות פנים שונות. בגיל זה כדאי מאוד לצלם את התינוק, זהו גיל המעבר מתינוק קטנטן לתינוק שכבר עובר למחצית השנייה של שנת החיים הראשונה.

צילומי גיל שנה- גיל שנה הוא ציון דרך משמעותי ביותר בחייו של התינוק המתוק שלכם, ישנן צלמות מקצועיות שאפילו תופסות את צעדיו הראשונים של הילד בעין המצלמה ומנציחות אותם בתמונות הסטודיו של התינוק