רופא ילדים, איך לדעת שבחרנו טוב

אתם אוהבים מאוד את הילדים שלכם, אתם רוצים לדאוג לתת להם את הטיפול הכי טוב שאפשר, אתם רוצים שייראה רופא ילדים טוב אמפתי שיישאר איתכם, שיהיה זמין וקשוב תמיד לכל שאלה שלכם, שיישב עם הילד, שיתקשר איתו, שהילד יסמוך עליו ויפתח אליו, מה חשוב ברופא ילדים פרטי איך בוחרים אותו, האם זה מספיק לאהוב אותו או שצריך עוד דברים ממנו?

רופא ילדים הוא אדם שמאוד אוהב לעזור ולתרום לקהילה לטפל באנשים, ללמוד מדע ולאחר שמסיים לימודי תיכון מלאים בוחר ללמוד רפואה במשך 6 שנים שנה נוספת של הסטאז’ לאחר מכן רופא הילדים עובד כמתמחה של רפואת ילדים כללית במשך 4.5 שנים בבית חולים, כחלק מהצוות. אחרי ההתמחות בבית החולים הוא יכול לעבוד בבתי חולים שונים, קופות חולים, מרכזי בריאות קהילתיים, במרפאות ציבוריות בבתי ספר, במקומות ממשלתיים וצבאיים, רופא הילדים אפילו יכול לפתוח מרפאה פרטית ולקבל על עצמו לטפל באוכלוסיית הילדים.

רופא ילדים פרטי בניגוד לרופא ילדים מהקהילה מהקופה, בעיקרון הוא יקר יותר, צריך לבדוק לפעמים אם יש החזרים מהקופה ואם לא, צריך לדעת שהטיפול אצלו יהיה הרבה יותר יקר מטיפול אצל רופא ילדים של הקהילה דרך הקופה שלא עולה בתשלום אלא אחת לרבעון, מה שמשלמים באופן סטנדרטי דרך התשלומים לקופה, חשוב לוודא לפני הבחירה באותו רופא פרטי שהוא באמת מומלץ וטוב, ויודע לאבחן מחלות בילד מוקדם. ההליכה לרופא פרטי גם לפעמים מגמישה יותר את היחסים בין רופא למטופל, יש רופאים פרטיים שהם כל כך אוהבים את המקצוע שלהם ומרגישים סיפוק רב, עד שהם מאפשרים למטופלים ליצור עמם קשר מתי שהם צריכים להתייעץ, להגיע אליו או שהמטופלים והוריהם יקבלו אותו בביתם.

לפעמים ברגעים של חופשה שרופא הילדים הפרטי לוקח, אז צריך לחכות לו שיחזור, הוא היחיד שמכיר את הילד, את מחלותיו ההיסטוריה הרפואית שלו ורק עליו ההורים סומכים, לרופאים שמקבלים מהקופה או שרואים במרפאה הקהילתית ייתכן שתהיה קבוצה של רופאים שמתחלפים המתעדכנים במצב של המטופלים האחרים וכאשר רופא ילדים מהקופה לא יכול להגיע, פשוט מחליפים אותו וממשיכים לטפל באין מפריע עד שיחזור.

למידע נוסף גלוש לאתר מומלץ בקישור הזה