שבוע 1 להריון

ברוב המקרים בשבוע הראשון של ההריון האישה אפילו לא תדע ולעיתים אפילו לא רגיש. בשבוע הראשון והשני של ההריון מתרחש תהליך ההכנה לביוץ וההפריה. בשלב זה הגוף מייצר אסטרוגן ופרוגסטרון ברמה גבוהה וזאת בעיקר כדי להכין את הגוף לתהליך ההריון הקרב ובא.

השבוע הראשון להריון הוא בעצם השבוע בו קיבלת את הווסת האחרונה, מאחר וקשה לחשב במדוייק את התאריך של הביוץ נהוג לחשב את השבוע הראשון של ההריון ומיום האחרון של הווסת. בשבוע זה הרחם יתחיל בתהליך של ניקיון רירית המחזור ויתחיל תהליך של בניית רירית הרחם העומדת להכיל את תינוקך החדש. לרירית הרחם יש תפקיד נוסף מלבד להחזיק את תינוקך הלא הוא גם להזין אותו בתחילת חייו.

מה קורה עם העובר בשבוע 1 להריון?

למען האמת בשבוע הראשון להריון לא קורה יותר מידי, את לא ממש מרגישה את השינויים בגופך אך התהליך מתחיל!. העובר לא ממש עובר ובשבועיים הקרובים הוא יעבור תהליך של שינוי מזקיק קטן לביצית שתתחיל את דרכה אל הרחם. בשלב זה הזקיק אינו מודע לתהליך שהוא עומד לעבור – להפוך לתינוק חיי!

מה מומלץ לעשות בשבוע ראשון להריון?

כאמור, רוב הנשים אינן יודעות שהן בהריון בשלב זה אך אם זהו הריון מתוכנן יתכן שתתחילי לחוש בשינויים, למרות שלא בטוח תוכלי לפרשם כראוי. בשלב זה מומלץ להתכונן להריון העומד להגיע ולהקפיד על אורח חיים בריא ותקין, אכילה בריאה, תזונה נכונה, המנעות מעישון, המנעות משתיית אלכוהול וצריכת סמים – חשוב לציין כי המלצות אלו נכונות גם לאותן נשים שטרם נקלטו להריון אך בשלב של ניסיונות.

 

שבוע 1 להריון

שבוע 1 להריון