שבוע 17 להריון

גודל התינוק בשבוע זה גורם לרחם לקבל יותר גובה כלפי מעלה וממקם אותו בין הטבור לעצם החיק, הרחם ימשיך לטפס כלפי מעלה ככל שההריון יתקדם.
בתקופה זו ישנן הפרשות מוגברות מן הנרתיק, כאשר ההפרשה היא רירית וצלולה או בצבע לבן אין מה לדאוג כל עוד אינה מלווה בגירוי או כאב. אך אם ההפרשה מימית מאוד ומכילה נוזל עכור או לבן, מלווה בכאב בגירוי או ריח רע מומלץ לפנות לרופא המטפל.

?מה קורה עם העובר בשבוע 17 להריון

בשלב זה חלק גדול מחושי העובר כבר עובדים ומי השפיר הם מוליך קול די טובת מה שמאפשר לעובר ללמןד את הסביבה המקיפה אותו.
הסביבה העוברית בניגוד לדיעה הרווחת אינה שקטה ורגועה, בפועל העובר שומע את פעימות הלב וםעילות האיברים הפנימיים בסביבה המקיפה את הרחם.
זה השלב בו מרבית האמהות משמיעות מוזיקה לעובר באמצעות הנהחת אוזניות על הבטן, אין חשש מהקולות הפנים גופניים העובר עדיין יוכל לשמוע את המוזיקה המתנגנת.
מכיוון שרוב מערכות העובר בשלב זה כבר פועלות הוא מתחיל להתאמן בנשימה ומעביר את מי השפיר מהריאות שלו דרך דרכי הנשימה,שכבת השומן שלו מתחילה להתעבות ומשקלו גדל בהתאם לכך, הערכות המשקל לעוברים בשלב זה נעשות לפי עקומות גדילה כלליות

?בדיקות מומלצות בשבוע 17 להריון

סקירת מערכות מוקדמת- זהו השבוע האחרון בו ניתן לבצע בדיקת אולטראסאונד זו אשר תוכל למצוא מומים ולבחון את התפתחות איברי התינוק עד כה.
במידה ועדיין לא בוצעה בדיקת החלבון העוברי השבוע ה17 להיריון הוא עדיין בטווח בין השבוע ה16 לשבוע ה19 של ההיריון בהם מומלץ לבצע בדיקה זו.

?טיפים לשבוע 17 להריון

מומלץ מאוד בשלב זה כמו ביתר תקופת ההריון לצמצם את צריכת הסוכר והממתיקים המלאכותיים שכן הם מגבירים את כמות הקלוריות הנצרכת מדי יום ואינם מכילים ערכים תזונתיים נוספים (פחמימות ריקות) , חלק מן הממתיקים המלאכותיים עוברים את .השלייה מה שאינו בריא לעובר
צריכת סוכרים טבעיים כגון פירות תעזור לספיגת הויטמינים בגוף.
עוד אפשרות היא להרגיל את הגוף לצרוך פחות סוכר בהדרגה.
במידה והתפריט אינו מגיע לרמת ההקצבה של הרכיבים המומלצים לאישה בהיריון יש לשלב ויטמינים, מולטי ויטמין או כל תוסף תזונה אחר אשר מכיל את הויטמינים המומלצים והבטוחים לאישה בהריון, כמובן שגם כדאי להתייעץ עם רופא או אחות.
במידה והחומצה הפולית מסופקת על ידי תוסף התזונה ישנה אפשרות לוותר על צריכה נפרדת של החומצה הפולית.