שבוע 3 להריון

זהו רשמית את בהריון! מזל טוב! בשלב זה יש עובר, הוא קטן מאד וקשה לזהות אותו אך את יכולה לשמוח, הוא גדל במהירות. בשלב זה העובר בעצם כדור של תאים וצורתו דומה לבועה.בשלב זה אחת הביציות יצאה מאחת השחלות והתחילה את כיוונה לעבר חלל הבטן, ובאזור החצוצרה נפגשה עם זרע מובחר. זרע זה נקרא זרע מובחר מאחר והוא צלח את המסע מבין מילוני זרעים אחרים ופגש בביצית.
בשלב זה יש נשים המרגישות את השינויים בגופן וחלקן כבר עשו בדיקת הריון ביתית וראו את התוצאה המשמחת. לאחר פגישה אצל הרופא ימליצו לך להתחיל לקחת חומצה פולית.

מה קורה עם העובר בשבוע 3 להריון?

בשלב זה העובר ניזון בעיקר משק החלבון ועוד לא נוצרה השליה. שק הריון זה הוא השק הראשון שאפשר לראות בבדיקת האולטרסאונד (בדיקה זו עושים בשבוע 7 לערך). גודל העובר בערך כחצי מילימטר והוא מכיל 500 תאים. בשלבים אלו העובר מתחיל להתכונן ליצור את אבריו השונים.דבר נוסף המתרחש בשלב זה הוא תחילתם של הצטברות מי השפיר סביב הבלסטוציסט שעתיד להתפתח לשק מי  שפיר אשר אמורים לרפד את סביבתו.

מה תרגישי בשבוע 3 להריון?

בשבוע 3 להריון את עלולה להרגיש עייפות יתרה ממה שאת רגילה אליה, ישנן נשים המתחילות להרגיש נפיחות בחזה ותכיפות במתן שתן. חוש הריח תופס מקום נכבד ואת מתחילה להריח ריחות ממרחקים. על הקאות שמעת? אז הגיע הזמן, תחושת בחילה והקאות פתאומיות עלולות להופיע וכן עלייה בחום גופך.

בדיקות מומלצות בשבוע 3 להריון

– בדיקת רופא נשים – זוהי הפגישה הראשונה אצל רופא הנשים שלך.

– בדיקת משקל – בדיקה זו מתבצעת לצורך מעקב.

מה מומלץ לעשות בשבוע 3 להריון?

– שמירה על אורח חיים בריא.

– תזונה נכונה.

– הפסקת עישון.

– הפסקת צריכת סמים.

– הפסקת אלכוהול.

–  בדיקת הריון ביתית.

– תתחילי לקרוא ולחפש מידע אודות הריון.

 

בדיקת הריון בשבוע 3

בדיקת הריון בשבוע 3