שבוע 4 להריון

בשבוע הרביעי להריון העובר שלך אמור לתקבע ברחמך וקצב הגדילה שלו מהיר. כרגע לעובר אמורות להיות 3 שכבות אשר אמורות לעזור לאבריו להתפתח. גדל העובר עדיין זעום ואורכו עוד על בערך של כ- 0.5 מ”מ . במהלך השבוע ה-4 להריון השליה מתחילה להיווצר ולתפוס נפח, השליה אמורה להזין את העובר בזמן ההריון. בשלב זה ניתן להבין בוודאות שאת בהריון וזה הזמן להפרד מהמחזור החודשי שלך לחודשים הקרובים. 

מה קורה עם העובר בשבוע 4 להריון?

בשבוע 4 להריון הביצית מתפצלת לשני חלקים. כאשר חלק אחד ממנה יתפתח לשליה והחלק האחר יתפתח לעובר.בשלב זה מתחיל לעטוף את העובר שק שעתיד להתמלא במי שפיר שאמורים להגן על תינוקך. השבועות הראשונים של ההריון נחשבים שבועות מאד קריטים הרי אלו השבועות בהם העובר מתפתח ואבריו גודלים. זו תקופה קריטית מאד ומומלץ להמנע מחומרים מזיקים שעלולים לפגוע בעובר.

מה תרגישי בשבוע 4 להריון?

בשלב זה הרבה נשים מרגישות תחושות המזכירות את תחושת המחזור החודשי. תחשות נוספות שעלולות לצוץ הן עייפות מוגברת, בחילות והקאות, רגישות לריחות, נפיחות בחזה, הבטן מעט תתנפח, יתכן שתרגישי התכווצויות ותאבון מוגבר. במקרים בהם לא תרגישי תופאות אלו אין זו סיבה להלחץ ולחשוב שמשהו לא תקין, יש נשים המרגישות תחושות אלו בשלב מאוחר יותר של ההריון.

בדיקות מומלצות בשבוע 4 להריון

– בדיקת אולטרסאונד אצל רופא הנשים על מנת וודא הריון.

– מידע גנטי – בדיקת מידע גניטי הקשורה למוצא ההורים זוהי בדיקה הנותנת מידע רלוונטי לפי מוצא ההורים. בבדיקה זו עושים סקר למחלות תורשתיות.

מה מומלץ לעשות בשבוע 4 להריון?

– זה הזמן להשתמש במחשבון הריון.

– בקשי מהרופא הפניה לבדיקת דם לגילוי הריון.

– שמירה על אורח חיים בריא.

– תזונה נכונה.

– הפסקת עישון.

– הפסקת צריכת סמים.

– הפסקת אלכוהול.

–  בדיקת הריון ביתית.

– תתחילי לקרוא ולחפש מידע אודות הריון.

 

שבוע 4 להריון

שבוע 4 להריון