שבוע 6 להריון

בשבוע 6, בדרך כלל העובר בגודל של 8 מ”מ. באולטרה סאונד ניתן לראות את שק ההיריוןכבר בצורה טובה וברורה יותר. עדיין לא תראו את אבריו של העובר אך תוכלו לזהות את מיקומו. אם עוד לא התחלת להרגיש את התופעות של הריון כגון עייפות, בחילות וכדומה אזי רוב הסיכויים שזה השלב שבו תתחילי להרגיש.

מה קורה עם העובר בשבוע 6 להריון?

בשבוע 6 להריון מתרחשים הרבה שינויים פנימיים אצל העובר. בית הקול שלו מתחיל להבנות גם האוזן הפנימית ותעלת השמע מתחילה להתפתח. הוא עוד לא ממש מתחיל לשמוע אבל זו ההתחלה של שלבים אלו.תבנית האוזן החיצונית מתחילה לאט לאט להיווצר ומקבלת צורה מוכרת. בנוסף אברים פנימים נוספים מתחילים להיווצר ולקבל צורה ובניהם – הלב, הכליות, מעי מתחיל להיווצר, כבד וריאות. בשלבים אלו נוכל לראות את הפרצוף המתחיל גם הוא להיווצר ולקבל צורה מוכרת.

מה תרגישי בשבוע 6 להריון?

בשבוע 6 להריון כבר מתחילים להרגיש את כל אותן תופעות ששמעתן על הריון במהלך השנים, חשוב לציין כי יש נשים שלא מרגישות דבר גם בשלב זה. בשבוע זה ההורמונים מתחילים להתרחב בגופך, רמת האסטרוגן הפרוגסטרון מתחילות לעלות ואת מתחילה להרגיש את השינוי הפנימי המתרחש בתוכך. זכרי, השינויים שאת מרגישה בשלב זה הם לא תנועות של העובר (הוא עדיין קטן מידי) אלא רק שינויים פיסיולוגים בגופך.
גם חוש הריח קם לתחייה ונדמה שהוא עובד שעות נוספות. פתאום את מתחילה להריח ריחות שלא הריחת קודם לכן. החזה גם הוא מתחיל לגדול ולקבל צבע אחר ותחושות נוספות של מיגרנה, סחרחורות, עייפות וחולשה מופיעות לאט לאט.

בדיקות מומלצות בשבוע 6 להריון

– בדיקת אולטרסאונד אצל רופא הנשים על מנת וודא הריון.

– בדיקת דם ושתן – זה הזמן המושלם להתחיל מעקב אחר ההריון שלך.

– מידע גנטי – בדיקת מידע גניטי הקשורה למוצא ההורים זוהי בדיקה הנותנת מידע רלוונטי לפי מוצא ההורים. בבדיקה זו עושים סקר למחלות תורשתיות.

מה מומלץ לעשות בשבוע 6 להריון?

– הקפידי על תזונה בריאה ומאוזנת של פירות, ירקות, סיבים תזונתיים וכדומה.

– התחילי לקרוא הרבה על הריון על מנת שתוכלי צפות את העתיד לך.

– השתמשי במחשבון הריון.

– בקשי מהרופא הפניה לבדיקת דם לגילוי הריון.

– שמירה על אורח חיים בריא.

– הפסקת עישון.

– הפסקת צריכת אלכוהול.