שבוע 8 להריון

בשבוע 8 יש כבר שינויים שניתן להתחיל לראות חיצונית. עדיין לא רואים בברור שאת בהריון אך את ובן זוגך רואים זאת בברור. העובר כבר בגודל של בערך 13 מ”מ. העובר שלך ממשיך לגדול ולהתחזק. בשלב זה העצמות שלו מתחזקות והופכות קשיחות יותר, האצבעות מתחילות לצוץ ובאולטראסאונד הרופא כבר יוכל לראות את התחלת היווצרות האצבעות בידיים וברגליים. אם קראת קצת על הריון את בטח כבר יודעת שעד עכשיו לעובר שלך היה מעין זנב קטן, אז בשלב זה הזנב מתחיל להיעלם ולהתחבר לשאר הגוף. לאט לאט העובר מתחיל לתפוס צורה מוכרת של תינוק. החלק המרגש בשלב זה הוא התנועות של העובר, הוא מתחיל לזוז יותר אך את תרגישי זאת ממש חלש ויתכן שאפילו לא תזהי את התנועות שלו.

מה קורה עם העובר בשבוע 8 להריון?

בשבוע 8 של ההריון העובר מגיע בערך לגודל של אגוז קטן. אם תסתכלי טוב באולטרסאונד תוכלי לזהות שהראש של העובר שלך גדול יחסית לשאר הראש. אין מה לדאוג, זה רק אומר שהוא מתפתח מהר. בשלב זה העפעפיים מתחילים להיווצר ומתחילות להגן על העיניים של העובר. בשלב זה המוח ומערכת העצבים של העובר מתחילים גם הם להתפתח במהירות. בנוסף, גם הריאות של העובר מתחילות לצוץ אך הם עדיין לא בשלות מספיק כדי לתפקד לבד.

בדיקות מומלצות בשבוע 8 להריון

בדיקות ההריון בשבוע 8 די זהות לבדיקות הנעשות בשבועות מוקדמים יותר של ההריון.

– מידע גנטי – בדיקת מידע גנטי הקשורה למוצא ההורים זוהי בדיקה הנותנת מידע רלוונטי לפי מוצא ההורים. בבדיקה זו עושים סקר למחלות תורשתיות.

– בדיקת דם ושתן.

– אחות ליווי הריון – את אחות ליווי ההריון תפגשי בערך פעם בחודש. האחות תבצע את הבדיקות השגרתיות על מנת לוודא תקינות שלך ושל העובר.

שבוע 8 להריון

מה מומלץ לעשות בשבוע 8 להריון?

שבוע 8 להריון הוא כבר שבוע מתקדם יחסית, זהו, עברת את האולטרסאונד הראשון, עשית את הבדיקות רופא נשים הראשונות ואת בהריון עם כל המשמעות של הדבר.

– זה הזמן להתחיל להפגש עם אחות ליווי הריון.

– התחילי לקרוא הרבה על הריון על מנת שתוכלי צפות את העתיד לך.

– שתי המון מים, גופך עושה מאמצים רבים ועובד קשה יותר מבעבר.

– זה הזמן להשתמש במחשבון הריון.

– בקשי מהרופא הפנייה לבדיקת דם לגילוי הריון.

– שמירה על אורח חיים בריא.

– תזונה נכונה.

– הפסקת עישון.

– הפסקת צריכת סמים.

– הפסקת אלכוהול.

– התחילי לקרוא ולחפש מידע אודות הריון.