שחיית תינוקות- כי מה לא עושים למען ההתפתחות?

שחיית תינוקות היא רק חלק מהמגמה הגורפת של הורים, המבקשים לחשוף את ילדיהם הפעוטים למגוון פעילויות והתנסויות שונות בהתאם לגילם. בין השאר יש היום גם שורה של מוצרים ייחודיים שנועדו לעזור לקטנים, להתנועע, לגעת, להתנסות בוויסות חושי ולגלות עולם. לחוגי שחייה לתינוקות יתרונות רבים בחשיפת התינוק לחומר (מים) לנוף, מפגש עם ילדים ופיתוח מיומנויות אישיות וכן יופי של התעמלות לגיל הרך. שחיית תינוקות תורמת להתפתחות הגוף והשרירים, לחיזוק הריאות, חגורת הכתפיים, איזון תינוקות עם טונוס שרירים נמוך או גבוה, פיתוח ביטחון עצמי, פיתוח מערכת הנשימה ועוד. חוג שחייה לתינוקות נעשה עם הורה-ילד, תורם לחיזוק הקשר ביניהם וליחסי גומלין, הקרבה במים, חיק ההורה הבטוח והתינוק המשועשע, הם חלק מרצף התפתחות היחסים ביניהם, האמון וטיפוח הקשר.

?איך בוחרים מנשא לתינוק

אחד המוצרים שגם מחזקים את הקשר הורה-ילד ושאיתו כדאי להביא את התינוק לחוג שחיית תינוקות, הוא מנשא שהרבה מאוד הורים מעדיפים אותו על פני עגלה, כי הוא מיישם באופן מוחלט את עיקרון הרצף ותורם לחיזוק הקשר הורה-ילד. מנשאים קיימים בכל תרבות ואף שבטית. יש להם יתרונות החל מערסול התינוק ועד נשיאת התינוק צמוד ללב, לחיק האימהי החם. תינוקות חשים טוב יותר בעת התקף כאבי בטן וגזים, כאשר הם מונחים בתוך מנשא וחשים ביטחון כשהם נלווים בתוך מנשא להורה בטיולים בחוץ. ישנם כל מיני קריטריונים לבחירת מנשאים. יש מנשאים תחת שם מותג, יש מנשאים בעלי עומסים שונים ועוד. למנשאים יש תקנים, ואחד הפרמטרים החשובים הם לבדוק את סוג האריג שחייב להיות מותאם למזג האוויר הישראלי, כדי שהתינוק לא “יזיע ” בתוכו. אבל בטיחות המנשא היא מעל לכל, ומנשאי “LUCKY” מיפן, הם מותג עולה של מנשאים המצטיינים בכל הפרמטרים וכמובן שגם בבטיחות.

חוג שחייה לתינוקות ומשטח פעילות

חוג שחייה בדומה למשטח פעילות, מנסה ליצור לפעוטות עולם של גירויים, כדי לגרום להם להגיב ולהתפתח. כפי שתינוקות מגיבים למים, הם גם מגיבים למשטחי פעילות. הם נועדו לגרום לילד לפעול, להגיב ולהשתעשע. חשוב שהם יהיו מאושרים ע”י מכון התקנים, ניתנים לכביסה וכמובן לא עשויים חלילה מחומרים רעילים. תינוקות מסוקרנים ויצירת תפאורה חמה וצבעונית עבורם, באה לידי ביטוי במשטחי הפעילות. גם אם לא מבינים את כל מה שהם רואים, הם מבחינים בצבעים ומתלהבים. זה מוציא מהם תגובות מקסימות ובהחלט עשוי לעודד אותם לתנועה ותגובה.

הבית של יעל אצלכם בסלון…

תינוקות אוהבים להרגיש בטוחים. לכן חוג שחייה שם את הדגש על ביטחון התינוק בחיק ההורה. הם אומנם אוהבים מים, אבל הם צריכים להרגיש בטוחים בהם. תינוקות אוהבים מקומות קטנים, שם הם מרגישים מוגנים. מנשא לתינוק זה מקום קטן, וגם אוהלים שיוצרים “מקום בטוח” לתינוקות וילדים. הבית של יעל בדיוק מדבר על זה,  שילדים מחפשים את המקום הקטן שלהם בעולם הגדול. לכן הם כל כך אוהבים אוהלים. יש היום אוהלים שמהווים עולם ומלואו עבור הילדים, ומקור של הנאה ומשחקים. אוהלי משחק, זה הטרנד הכי גדול היום בכל משפחה עם תינוקות וילדים. הקטנים חשים בטוחים בתוכם, וההורים יכולים “לחדור” פנימה ולהיות אתם בזמן איכות נפלא של קריאת סיפור, משחק ועוד. יש כל מיני סוגים של אוהלים בעיצובים ודגמים שונים. יש כל מיני גדלים וכל משפחה תבחר את גודל האוהל שמתאים לסלון או לחדר הילדים שלה. יש אוהלי טיפי, אוהלים אינדיאניים ואוהלי משחק בעיצובים שונים שגורמים לילדים לפתח משחקים מסביב ובתוך האוהל ולתינוקות נותנים להרגיש… עוד רחם…