תזונה נכונה לנשים בזמן היריון

אין זה סוד שתזונה נכונה, מאוזנת ונבונה היא הבסיס לחיים בריאים ואיכותיים. בהיריון, גוף האישה עובר אינספור שינויים פיזיולוגיים, מה גם שעלינו לעשות את כל הניתן בכדי לוודא התפתחות תקינה של העובר ולכן יש לשים לב היטב למה אנחנו מכניסות לפה בזמן הריון, זאת במטרה לספק לגוף את כל מה שהוא צריך. אז הנה כמה דגשים חשובים לאכילה נכונה ובריאה בתקופת ההיריון.

 

אכלי מזון מגוון ככל האפשר

חשוב בכל יום לצרוך מכל אבות המזון ולשלב בתפריט דגנים מלאים, ירקות, פירות, מזונות שעשירים בחלבונים ומזונות שעשירים בשומן בלתי רווי.

 

ארוחות מסודרות

צרבות ובחילות הן תופעות לוואי ידועות ונפוצות בעיקר בשליש הראשון של ההיריון. לכן, מומלץ לשלב ארוחות קטנות במהלך כל היום, ללעוס מזון שנלעס היטב שכן הקפדה על כך תסייע להפחית את הבחילות והצרבות.

 

התאימי את כמות המזון לגילך ולמשל גופך

האמירה ״אני אוכלת עבור שניים״ איננה נכונה ואין צורך להכפיל כמויות בשל תקופה זו. כן מומלץ להתאים את כמויות המזון בהתאם לפעילות הגופנית שאת מבצעת, למשקל גופך בתחילת ההיריון, לגובה ולמצבך הבריאותי.

 

מה אסור?

בהיריון, גוף האישה חשוף פי כמה למחלות, זיהומים ווירוסים לכן יש להימנע לחלוטין ממזונות שאינם עברו בישול. נקניקים, פסטרמות למיניהן, בשר נע, דגים נעים (סושי), ביצים לא מבושלות הינם מחוץ לתפריט בתקופה זו. בנוסף, יש לוודא כי אתן צורכות אך ורק מוצרי חלב מפוסטרים (עדיף לא ממעדניות פתוחות) ולהמעיט ככל הניתן ממשקאות המכילים קפאין. אלכוהול מזיק להתפתחות תקינה של העובר ולכן אסור בתקופה זו. יש להימנע מאכילת ממתקים, משקאות מסוכרים, חטיפים, מזונות המכילים כמויות גבוהות של נתרן וממתיקים מלאכותיים.

 

מומלץ להקפיד לצרוך את הויטמינים והמינרלים החשובים להתפתחות תקינה של העובר כמו חומצה פולית, סידן, ברזל ועוד.